Osiągnięcia uczniów

ROK SZKOLNY 2017/2018

  1. Konkurs literacki dla młodzieży FESTIWAL TRDYCJI LITERACKICH. Igor Kaczmarek – LAUREAT (JEDEN Z DZIESIĘCIU W POLSCE!)
     

SUKCESY SPORTOWE 2017/18

  1. Mistrzostwa Sosnowca w Piłce Nożnej Chłopców. Uczniowie Technikum nr 6 – MISTRZAMI SOSNOWCA!
    Skład zwycięskiej drużyny: Dominik Ciuła, Kacper Marcoń, Sebastian Paluszkiewicz, Karol Knochowski, Kamil Słabosz, Mateusz Wiatr, Kamil Pietruczuk, Konrad Łabus, Marcin Zaskórski
  2. Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym - IV miejsce
    Uczestnicy: Mateusz Wiatr, Bartosz Grabowski, Kacper Chojnacki
     

ROK SZKOLNY 2016/2017

Julia Rozworska – stypendium Prezesa Rady Ministrów

  1. Dominika Bąk  kl. 2AL -  I Ogólnopolski Konkurs na Mem Artystyczny – II miejsce
  2. Ada Arseniuk kl. 1P, Maria Tabacka  kl. 1P, Igor Kaczmarek kl. 1P, Krzysztof Wielgus kl. 1P, Adrian Borysiewicz kl. 1P  – Ogólnopolski Turniej Literacki pod hasłem  Misja – książka ( nagrodą było wydrukowanie 50 najlepszych, najciekawszych książek uczniów z całej Polski)
  3. Karina Gardeło kl. 1P – III Wojewódzki Konkurs Historyczny im. K. Kalagi – II miejsce
  4. Oliwia Wrona kl. 1AL – XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy – II miejsce
  5. Jessica Jędrasik kl. 2LE – XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy – wyróżnienie
  6. Joanna Chudecka kl. 1AL, Laura Bielska kl. 1L, Igor Kaczmarek kl. 1P – XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – uczniowie zakwalifikowali się do II diecezjalnego etapu
  7. Klaudia Stachura kl. 3LG, Mateusz Przekop kl. 3LG – Olimpiada Solidarności – ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów klas III – uczniowie zakwalifikowali się do II etapu

SUKCESY SPORTOWE 2016/17

  1. Tytuł  MISTRZA SOSNOWCA w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Chłopców, skład drużyny: Krystian Olszyczka kl. 1AL, Mateusz Wiatr kl. 2P, Igor Szczerba kl. 4LA, Dominik Ziaja kl. 4LA, Dominik Zyra kl. 4LA, Adrian Gajewski kl. 4P, Dawid Piech kl. 4P, Krzysztof Magdziarczyk kl. 4P
  2. I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców „Licealiada” oraz V miejsce w województwie, skład drużyny: 
    Jakub Wiatr kl. 1P, Kacper Marcoń kl. 1P, Artur Reczek kl. 1P, Kevin Łebek kl. 1AL, Dominik Ciuła kl. 1L, Kamil Słabosz kl. 2P, Mateusz Wiatr kl. 2P, Karol Knochowski kl. 2P, Michał Maturlak kl. 3L, Kamil Pietruczuk kl. 3AE, Konrad Łabus kl. 3LG, Dominik Orłow kl. 4LA
  3. Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Sosnowca:
    II miejsce w biegu na 100 mArtur Reczek kl. 1P
    II miejsce w skoku w dal – Damian Dyksa kl. 2LE
    III miejsce w skoku w dal – Paweł Pawłosek kl. 2AL

ROK SZKOLNY 2015/2016

Klaudia Librant (kl. II L) - stypendystka Prezesa Rady Ministrów
 
1. Damian Dyksa kl. 1 LE – I miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce
2. Dominika Morawska kl. 4 AE – III miejsce w miejskim konkursie zorganizowanym przez ZNP pod hasłem: „Przywrócenie pamięci o Tajnej Organizacji Nauczycielskiej”
3. IV miejsce szkolnej drużyny w Miejskich Sztafetowych Biegach Przełajowych. Skład drużyny: Orłow Dominik kl. III LA, Wolski Michał kl.IV LA, Kowal Kacper kl. I LE, Zaława Łukasz kl. IV LA, Szabra Marcin kl. II AE, Paluszkiewicz Dominik kl. IV AE. 
4. III miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Skład drużyny: Kluczyński Michał (kapitan zespołu),Zaława Łukasz, Łabuz Konrad, Maturlak Michał, Knochowski Karol, Słabosz Kamil, Wiatr Mateusz.
5. Klaudia Brzezińska kl. 2 P - wyróżnienie w miejskim konkursie za plakat upamiętniający 75 - lecie Tajnej Organizacji Nauczycielskiej
6. II miejsce Marcina Przybyszewskiego z kl. 4 FC w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Biblioteka w oczach czytelnika"
7. I miejsce szkolnej drużyny w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców i awans do turnieju finałowego,
skład zespołu: D. Zyra, I. Szczerba, D. Piech, A. Grzywacz, M. Gliwa, A. Gajewski, Ł. Zaława, D. Ziaja, A. Maciejewski
 

ROK SZKOLNY 2014/2015

Dominika Morawska (kl. III AE) - stypendium Prezesa Rady Ministrów

Damian Żak (kl. IV P) – stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz twórczo angażujących się w różnorodne inicjatywy ufundowane przez Jerzego Borkowskiego - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 

KONKURSY POZASZKOLNE

Lp.

NAZWA KONKURSU, ZAWODÓW

ORGANIZATOR

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

WYNIK

OPIEKUN

1.

Konkurs wiedzy o krajach, których języków uczniowie uczą się w szkołach Centrum

org.: CKZiU, Technikum nr 5

Dominika Morawska kl. 3AE
Marcin Przybyszewski kl. 3FC
I miejsce

mgr Ewa Kwaśny-Sochacka

2.

Gra Terenowa

org.: CKZiU

drużyna Technikum nr 6:

Dziubiński Michał, Baran Szymon, Obcowski Kamil, Sojka Martyna

I miejsce

mgr Longina Folejewska
mgr Anna Król

3.

Mistrzostwa Sosnowca w Lekkiej Atletyce

org.: SZS

Bartłomiej Truchel kl. 1 L
III miejsce
(kategoria: pchnięcie kulą)

mgr Marzena Krawczyk

4.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji
Karola Wojtyły: „Jan Paweł II – Papież Poeta”

org.: nauczyciele katecheci CKZiU

Izabela Podgórska kl. 1LG
II miejsce
Magdalena Fiołek kl. 1 LG
Marta Szewczyk kl. 1L -udział

mgr Jolanta
Krukowska
mgr Bożena Fulas
mgr Kinga Chlebda

5.

Bieg Przełajowy o Puchar Prezesa MSZS

org.: SZS

Kamil Gaik kl. 2P
VI miejsce

mgr Barbara Łakomy

6.

Turniej Finałowy Mistrzostw Sosnowca w koszykówce chłopców

org.: SZS

reprezentacja Technikum nr 6
IV miejsce

mgr Marzena Krawczyk

mgr Barbara Łakomy

mgr Krzysztof Zabielny

7.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Praktycznych Umiejętności w Zawodach Górniczych

org.: KWK „Wujek”, Kuratorium Oświaty w Katowicach

Dawid Kryska kl.4 GE
Kamil Chudyka kl. 4 GE
Mariusz Matuszczyk kl.3 GC -udział

mgr Janusz Borowy

8.

Henryk Słowik – życie i twórczość

org.: WOM Katowice

Anna Duraj kl. 1 AE- udział

mgr Bożena Fulas

9.

Konkurs literacko – plastyczny „Kocham Cię Sosnowcze”

org.: Bożena Fulas

uczniowie Gimnazjum nr 14, 2, 16
I, II, III miejsce

mgr Bożena Fulas

10.

Turniej Finałowy Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt

org.: MSZS

uczennice z klas:

2 LA – Gil Klaudia, Migas Aleksandra, Pokrzywka Arletta, Kossakowska Małgorzata, Albekier Paulina, Rudnicka Martyna

3 AE – Zacher Weronika, Skrzypek Aleksandra

3 FC – Rośkowicz Agnieszka

V miejsce

mgr Barbara Łakomy

mgr Marzena Krawczyk

mgr Krzysztof Zabielny

11.

Mistrzostwa Sosnowca w Tenisie Stołowym chłopców

org.: MSZS

Bartosz Bijak kl. 3 LA

udział

mgr Anna Polok

mgr Krzysztof Zabielny

12.

Międzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe

org.: MSZS

uczniowie z klas:

1 L – Duszyński Adrian, Bernacki Michał, Matusiak Michał, Stańczyk Norbert

1 LG – Król Dominik

2 LA – Orłow Dominik

udział

mgr Barbara Łakomy

13.

Turniej Świąteczny w Halowej Piłce Nożnej

org.: nauczyciele WF

drużyny Technikum nr 6

nauczyciele wych. fiz.

14.

Konkurs „Kultura bezpieczeństwa”

org.: CINiBA

Gaworek Łukasz kl. 3 GC
Kubicki Bartłomiej kl. 1 P-udział

mgr Bożena Fulas

mgr Anna Biesiada-Zgardzińska

15.

PANGEA –międzynarodowy konkurs matematyczny

org.: międzynarodowe szkoły „Meridian”

41 uczniów klas I, II i III

mgr Adam Haptaś

16.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

org.: Stowarzyszenie Upowszechniania    Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” 

Dominika Morawska kl. 3 AE
Aleksandra Skrzypek kl. 3 AE

mgr Aleksandra Karwat

17.

Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

org. SANEPID Sosnowiec

Patryk Feszak kl. 2 GE
Szymon Janota kl. 2 GE

mgr Aneta Irla-Ubik

18.

Olimpiada Przedsiębiorczości

org.: mgr Anna Krół

17 uczniów klas II, III i IV

mgr Anna Król

         

KONKURSY SZKOLNE

Lp.

NAZWA KONKURSU, ZAWODÓW

ORGANIZATOR

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

WYNIK

OPIEKUN

1.

Dzień Języków Obcych – konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz Rosji

org.: mgr Ewa Kwaśny - Sochacka

ok. 40 uczniów

mgr Ewa Kwaśny - Sochacka

2.

Olimpiada Logistyczna – VII edycja I etap

org.: mgr Małgorzata Sadowska

15 uczniów z klas
technik logistyk

mgr Małgorzata Sadowska

3.

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

org.: Technikum nr 6 

I miejsce – Sebastian Miś kl. 2P
II miejsce – Bartosz Bijak kl.3LA
III miejsce – Mateusz Ponichtera kl.2LA

mgr Krzysztof Zabielny
mgr Barbara Łakomy

4.

Przedsiębiorczość bez tajemnic

org.: mgr R. Dudzik

I miejsce – Julia Rozworska kl. 2P
II miejsce – Aleksandra Jóźwik kl. 2P
III miejsce – Hubert Kaczmarzyk kl. 2GE

mgr Renata Dudzik

5.

Konkurs o krajach anglojęzycznych
w ramach obchodów Halloween
org.: mgr E. Kwaśny - Sochacka

25 uczniów

mgr Ewa Kwaśny - Sochacka

6.

Szkolny Konkurs Plastyczny

org.: mgr R. Kaczyńska
 mgr J. Rzechanek

I miejsce – Dorota Kukiełka kl. 4 OM
II miejsce – Klaudia Brzezińska kl. 1P
Wyróżnienia: Patrycja Wieczorek kl. 4 LA
Igor Szczerba kl. 2 LA

mgr Regina Kaczyńska
mgr Jerzy Rzechanek

7.

Konkurs plastyczny „Przedsiębiorczość wokół nas”

org.: mgr R. Dudzik

Wyróżnienie: Paulina Jurczak kl.1AE

mgr Renata Dudzik

8.

XXV Olimpiada Teologii Katolickiej- etap szkolny

org. : mgr K. Chlebda

I miejsce – Natalia Molenda kl. 1 L

II miejsce – Marta Szewczyk kl. 1 L

III miejsce – Klaudia Adamek kl. 2 P

mgr Kinga Chlebda

9.

Ozdoby świąteczne

org. Klub Edukacji Europejskiej  Technikum nr 6

I miejsce – Kinga Dziewięcka kl. 1 AE

mgr Bożena Fulas
mgr Magdalena Magierowska

10.

Olimpiada Przedsiębiorczości

org.: mgr Anna Król

etap szkolny – 15 uczniów
I miejsce – Więcławski Kamil kl. 4 LE

II miejsce – Chrzanowska Klaudia kl.2P
III miejsce – Rudnicka Martyna kl.2LA

mgr Anna Król

11.

Turniej Halowej Piłki Nożnej

org.: mgr Anna
mgr Barbara Łakomy

I miejsce -

Drużyna „Kolorowe Misie” -: Jarosław Turlej, Dawid Zbroszczyk, Michał Błaszkiewicz, Patryk Zoń, Michał Kluczyński, Tomasz Oelrich

II miejsce –

Drużna „Gang Kilofa”: Dawid Walęciak, Radosław Bańka, Mateusz Dąbrowski, Dawid Cisek, Kamil Chudyka, Rafał Czoik, Dawid Wiktorowski, Adrian Zdrojewski

III miejsce –

Drużyna „FC AntyGieksa”: Patrk Sędkowski, Bartosz Bijak, Szymon Kaczmarczyk, Maciej Gliwa, Marcin Karnia, Michał Wolski, Kamil Sławiński

mgr Anna Polok

mgr Barbara Łakomy

12.

Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS etap szkolny

org: mgr Aneta Irla-Ubik przy współpracy z Sanepidem w Sosnowcu

uczniowie klas II

mgr Aneta Irla - Ubik

13.

XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
I etap

org. Liga Ochrony Przyrody

Dominika Morawska kl.3AE
Aleksandra Skrzypek kl.3AE
Kamil Bartkiewicz kl. 3AE

mgr Aneta Irla - Ubik

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

Dominika Morawska (kl. II AE) - stypendystka Prezesa Rady Ministrów

Damian Żak (kl. III P) – twórca i redaktor czasopisma kulturalnego dla młodzieży

Łukasz Gaworek (kl. II GC) – autor nagrodzonego projektu na logo CKZiU

LAUREACI I UCZESTNICY KONKURSÓW I OLIMPIAD:

nazwa konkursu, zawodów; organizator

imię i nazwisko ucznia, wynik

opiekun

Konkurs ekologiczny „Ecowas”
Organizator: Wyższa Szkoła Humanitas  i Urząd Miejski
w Sosnowcu.

Dorota Kuliełka – kl. III om
Dariusz Niedziela – kl. IV p
1 miejsce w I etapie

mgr Bożena Sumara

Regionalne zawody lekkoatletyczne 

Kamil Gaik - 2 miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów

nauczyciele w-f

Mistrzostwa Sosnowca Klas I
w Lekkoatletyce

Kamil Gaik - 1 miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów
Karol Wójcik - 2 miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów
Filip Paryż - 3 miejsce w pchnięciu kulą

nauczyciele w-f

Miejskie Biegi Przełajowe

3 miejsce w Sosnowcu,
4 miejsce w regionie dla drużyny w składzie:
1.  Karol Wójcik - kl 1 La 
2.  Bartosz Bijak - kl 2 La
3.  Kamil Gaik - kl 1 P
4.  Dominik Orłow - kl 1 La
5. Michał Wolski - kl 2 La
6. Łukasz Piechowiak - kl 1 La

nauczyciele w-f

Mistrzostwa Sosnowca w piłce nożnej

5 miejsce dla drużyny

nauczyciele w-f

I etap  V edycji Konkursu wiedzy o języku angielskim i kulturze krajów anglosaskich organizator: Katedra Kulturoznawstwa i Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania i Ochrony Pracy w Katowicach

drużyna

nauczyciele języka angielskiego

VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
organizator: Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu 

Grzegorz Jagliński - kl IV la
uczeń zakwalifikował się do II etapu 

mgr Małgorzata Sadowska
 mgr Małgorzata Regulewska

Mistrzostwa Sosnowca
w koszykówce

4 miejsce dla drużyny

 

nauczyciele w-f

V edycja konkursu „Wiedzy o elektryczności”
organizator: Zespół Szkół Nr 4
w Katowicach

Mateusz Ozdoba - kl. IIae -
 III miejsce w rywalizacji indywidualnej
Blicharski Wojciech, Michalik Arkadiusz, Ozdoba Mateusz z kl.IIae - II miejsce w rywalizacji

mgr Zdzisław Majewski

I (szkolny) etap Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim

laureaci I etapu:
Anna Daląg – kl. IIgc
Sebastian Koźbiał – kl. IV la
Dorota Kukiełka – kl.  III om.

mgr Bożena Fulas
 mgr Tomasz Laber

I (szkolny) etap konkursu regionalnego „Od Oleandrów do Wolności”
organizator: Muzeum Zagłębia w Sosnowcu

laureaci I etapu:
Sebastian Koźbiał – kl. IV la
Ariel Ginter – kl. I la

mgr Bożena Fulas
 mgr Tomasz Laber

Miejski Festiwal Piosenki "World Pieśni" organizator: Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 oraz Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

Patrycja Sobierajska - kl. I - wyróżnienie

mgr Bożena Fulas

XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego nt.:"Od pionierów życia do gazu łupkowego"

Hubert Kaczmarzyk – kl. I ge
Szymon Janota – kl. I ge
- laureaci I etapu

mgr Magdalena Magierowska

XIV konkurs „Sprawny w zawodzie Technik Ochrony Środowiska”
organizator: Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu

VII i VIII miejsce

dr Jerzy Łebek

Ogólnopolski Konkurs: „Twoje miasto –Twój region” organizator: Polonijny Magazyn Publicystyczno–Kulturalny „Twoje Miasto” z siedzibą w Darmstadt.

Martyna Sojka - wyróżnienie

mgr Bożena Fulas

Konkursu „Zostań twarzą Wyższej Szkoły Humanitas” organizator: Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

Michał Młyński – kl. III om 
II miejsce

mgr Bożena Fulas

Ogólnopolski Konkursie Wydawnictwa Operon „Ortograffiti w mojej szkole”. 

autorzy nagrodzonego projektu:
Damian Żak – główny projektant
Michał Młyński
Klaudia Adamek

mgr Bożena Fulas

Rajd rowerowy
Organizator: Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

I miejsce dla drużyny

mgr Bożena Fulas
mgr Marzena Krawczyk

ROK SZKOLNY 2012/2013

Michał Moczadło z kl. IV la – stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dawid Juszczyk z kl. IV lp – stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz twórczo angażujących się w różnorodne inicjatywy ufundowane przez Jerzego Borkowskiego - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 

LAUREACI I UCZESTNICY KONKURSÓW I OLIMPIAD:

nazwa konkursu, zawodów; organizator

imię i nazwisko ucznia, wynik

opiekun

data

,,Szkolna Liga Lekkoatletyczna"
organizator: MOS w Sosnowcu

Mateusz Kubziakowski - II miejsce
Daniel Dziuk - IV miejsce
Damian Bielawski - V miejsce
Kamil Szynal
Karol Snochowski
Kamil Chudyka
Michał Boba
Kamil Sławiński
Damian Aleksandrowicz

nauczyciele wychowania fizycznego

wrzesień

2012 r.

V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Damian Bartosz – kl. III la
Grzegorz Jagliński – kl. III la
Rafał Biedzki – kl. IV lp
uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu (7 grudnia 2012 r.)

nauczyciele logistyki

październik 2012 r.

VI Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pt. „HIV i AIDS nie zna granic – może dotyczyć także Ciebie”
organizator: Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Sosnowcu

drużyna uczniów - udział

 

grudzień 2013 r.

Zawody narciarskie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca

Kamil Gęsikowski z klasy II p – 27 miejsce

nauczyciele wychowania fizycznego

styczeń 2013 r.

IV Międzyszkolny Konkurs „Wiedzy o Elektryczność”
organizator: Zespół Szkół nr 4 w Katowicach

Wiesław Wójcik - II miejsce w klasyfikacji indywidualnej

drużyna - II miejsce w klasyfikacji drużynowej

 

luty
2013 r.

Eliminacje do Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH

Krawiec Radek, Oelrich Tomek, Chudyka Kamil, Dziewanowski Damian, Zbroszczyk Dawid, Kluczyński Michał, Błaszkiewicz Michał, Pałasz Artur, Turlej Jarek 
(drużyna zakwalifikowała się do finału)

nauczyciele wychowania fizycznego

styczeń 2013 r.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Michał Dziubiński z kl. Igc, Agnieszka Moskot z kl. II om, Martyna Sojka z kl.I fc  (uczniowie zakwalifikowali się do II etapu)

mgr Bożena Fulas
ks. Marcin Majcher

 

kwiecień 2013 r.

V Ogólnopolskim Konkursie: „  Siedem grzechów głównych”
Organizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Damian Żak – Kl. II p - wyróżnienie       w kategorii poezja

 

mgr Aleksandra Karwat

kwiecień 2013 r.

Turniej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta w piłce nożnej

drużyna uczniów – III miejsce

nauczyciele wychowania fizycznego

kwiecień 2013 r.

XII Regionalny Konkurs: Sprawny w Zawodzie: Technik Ochrony Środowiska
organizator: ZSDiL w Żywcu, Powiatowy Zarząd Oświaty w Żywcu, Starostwo Powiatowe w Żywcu

Damian Stefanowicz – kl. III p – tytuł najlepszego technika ochrony środowiska
Damian Bielawski – kl. III p
Dominika Morawska – kl. III p

 

kwiecień 2013 r.

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Dominika Morawska – kl. III p – bardzo dobry wynik

dr J. Łebek

 

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

Adrian Drynda – stypendium Prezesa Rady Ministrów
LAUREACI I UCZESTNICY KONKURSÓW I OLIMPIAD:

nazwa konkursu, zawodów; organizator

wynik

opiekun

data

„Kolokwium Europejskie” z wiedzy o Unii Europejskiej (preselekcja)
organizator: Wyższa Szkoła Humanitas

Patryk Paturalski (kl. III la) Mariusz Ulkowski (kl. III la) (udział)

mgr Anna Król

wrzesień
2011 r.

Mistrzostwa I Klas Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawodach Lekkoatletycznych 2011/2012
organizator:

reprezentanci uczniów klas pierwszych
Ewa Chabińska
I miejsce w biegu na dystansie 600 m
Mateusz Kubziakowski
I miejsce w pchnięciu kulą
Dawid Cisek (kl. I ge)
II miejsce w skoku w dal
VII miejsce w punktacji drużynowej dziewcząt
IV miejsce w punktacji drużynowej chłopców

mgr Barbara Łakomy
mgr Marzena Krawczyk
mgr Krzysztof Zabielny

październik 2011 r.

XV Ogólnopolski i XXIX Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2011
Organizator: SCK w Bielsku Białej

Monika Kołodziej (kl. IV o)laureatka

mgr Bożena Fulas

październik 2011 r.

IV Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna (etap szkolny)
Organizator: Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

Marta Dunaj 
Filip Jankowski 
Michał Moczadło 
Anna Podgórska Katarzyna Trólka - uczniowie zakwalifikowali się do II etapu olimpiady

mgr Małgorzata Regulewska
mgr Małgorzata Sadowska

październik 2011 r

IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy I Umiejętności w Zawodach Górniczych Organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach

drużyna uczniów klasy IV Ae: 
Błażej Dudzicz 
Sebastian Pyśk 
Mateusz Bogucki (udział)

mgr inż. Barbara Kowalik

listopad 2011 r.

Konkurs "Maria Skłodowska-Curie – kobieta, uczona, noblistka " 
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu 

Adrian Drynda - wyróżnienie

mgr Bożena Fulas

grudzień 2011 r.

III edycja wojewódzkiego konkursu historycznego „Z dziejów Żydów na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim” – etap szkolny 
Organizator: Instytut Studiów Żydowskich w Warszawskim Seminarium Teologicznym i Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Adrian Drynda (kl. IVo)
Igor Golis (kl. III la) 
Eunika Suchan (kl. I la)
uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

mgr Bożena Fulas 
mgr Tomasz Laber

grudzień 2011 r.

Konkurs Fotograficzny 
„Śląsk – pochwalmy się Europie”
organizator: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Biuro Poselskie Bogdana Mainkiewicza

Marta Morawa (kl. II P)
praca uczennicy zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej

 

grudzień 2011 r.

 

X edycji konkursu organizowanego przez NBP na pracę pisemną: „Polski system finansowy wobec zawirowań na światowych rynkach finansowych”

Adrian Drynda (kl. IV o)

 

grudzień 2011 r.

 

Rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców

drużyna uczniów – awans do finału

nauczyciele w-f 

styczeń 2012 r.

 

Olimpiada Wiedzy Górniczej "O Złotą Lampkę"

II etap Patryk Bytnar,
Dawid Sternak 
laureaci uzyskali możliwość podjęcia studiów na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach

 

styczeń 2012 r.

 

III edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z dziejów Żydów na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim” – etap międzyszkolny 
organizator: Instytut Studiów Żydowskich w Warszawskim Seminarium Teologicznym i Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Adrian Drynda (kl. IV o) – wyróżnienie
Igor Golis (kl. III la) – udział
Eunika Suchan (kl. I la) – udział

mgr Bożena Fulas
mgr Tomasz Laber 

luty 2012 r.

 

III edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Z dziejów Żydów na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim” – finał
organizator: Instytut Studiów Żydowskich w Warszawskim Seminarium Teologicznym i Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Adrian Drynda (kl. IV o) – III miejsce

mgr Bożena Fulas
mgr Tomasz Laber 

marzec 2012 r.

 

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców

drużyna uczniów – II miejsce

nauczyciele w-f 

marzec 2012 r.

 

IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „W świecie Szekspira”
organizator: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Sosnowcu

Dorota Kukiełka – udział
Eunika Suchan – udział
Roksana Budzyńska – udział
Adrian Drynda – udział

mgr Bożena Fulas
mgr Anna Wiśniewska 

marzec 2012 r.

 

III Olimpiada Mechatroniki 
organizator: WSM w Katowicach

uczniowie klasy III ae i IV ae:
Bartosz Liberek - udział
Dawid Pokorny - udział
Michał Kucharczyk - udział

 

marzec 2012 r.

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej: 110 lat historii Sosnowca etap międzyszkolny 
organizator: Muzeum w Sosnowcu

Adrian Drynda (kl. IV o)
Adrian Kowal (kl. IV la)
Daniel Zabiegała (kl. IV la)
Daniel Murawski (kl. IV la)
uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego

mgr Bożena Fulas
mgr Tomasz Laber 

marzec 2012 r.

 

Mistrzostw Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej

drużyna uczniów – III miejsce

nauczyciele w-f 

marzec 2012 r.

 

Mistrzostwa Sosnowca w piłce siatkowej chłopców organizator: Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy

drużyna uczniów – V miejsce

nauczyciele w-f

marzec 2012 r.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” etap szkolny

Roksana Budzyńska (kl. IV o) – I miejsce w szkole
Adrian Drynda (kl. IV o) – wyróżnienie

mgr Bożena Fulas 

marzec 2012 r.

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka” etap krajowy

Adrian Drynda (kl. IV o) – wyróżnienie pierwszego stopnia na poziomie krajowym

mgr Bożena Fulas 

kwiecień 2012 r.

 

VIII edycja konkursu „Rok obrzędowy w Zagłębiu Dąbrowskim – od narodzin do osiemnastych urodzin” 
organizator: Muzeum Zagłębia w Będzinie i Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu

Adrian Drynda (kl. IVo) – wyróżnienie

mgr Bożena Fulas
mgr Sławomir Weber 

kwiecień 2012 r.

 

XI edycja Zagłębiowskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „zawodnik, trener, kibic – oblicza fair play”
organizator: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Zespół Szkół Sportowych w Dąbrowie Górniczej

Jakub Gardziński (kl. III lp) – I miejsce
Mariusz Marach (kl. III lp) – II miejsce

mgr Aneta Gil
mgr Dorota Skowronek 

kwiecień 2012 r.

 

Mistrzostwa Śląska 
organizator: Międzyszkolny Klub Sportowy MKS-MOS „Płomień” w Częstchowie

Damian Bilawski (kl. II lb) – srebrny medal w rzucie dyskiem

 

maj 2012 r.

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców 
organizator: z ramienia Szkolnego Związku Sportowego - Zespół Szkół Technicznych

Joanna Kiejnich (kl. I la) 
ŻanetaWinogrodzką (kl. I la) - miejsce 9 
Dorota Trelińska (kl. II p) 
Klaudia Piś (kl. II p) - miejsce 17
Grzegorz Jagliński 
Daniel Dziuk - miejsce 17

nauczyciele w-f

maj 2012 r.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna organizator: Miejski Szkolny Związek Sportowy w Sosnowcu

Ewa Chabińska (kl. I la) - I miejsce w biegu na 800 metrów 
Agnieszka Jakubiec (kl. I la) - II miejsce w pchnięciu kulą 
Damian Bilawski (kl. II lb) - II miejsce w pchnięciu kulą 
Dziuk Daniel (kl. II lb) – III miejsce w pchnięciu kulą 
Karol Snochowski (kl. II lb)– III miejsce w biegu na 100 m.

nauczyciele w-f

czerwiec 2012 r.

Konkurs fotograficzny: Graffiti Sosnowca - sztuka i wandalizm
organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Zespół Szkół Technicznych

Damian Głowacki (kl. I p) - I miejsce 
Marta Morawa (kl. II p) - I miejsce 
Justyna Kuś (kl. IV p) - II miejsce
Dawid Juszczyk (kl. II o) – wyróżnienie

mgr Dorota Skowronek mgr Aneta Gil mgr Bożena Fulas

czerwiec 2012 r.

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców w roku szkolnym 2011/2012 
organizator: Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy

drużyna uczniów – II miejsce

nauczyciele w-f

rok szkolny 2011/12