50. rocznica obchodów Milenium Chrztu Polski w Sosnowcu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 50. rocznica obchodów Milenium Chrztu Polski w Sosnowcu

14.06. 2017 r. w  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  w Sosnowcu  odbył się na okolicznościowy  wykład  dr Łucji Marek- pracownika Biura Badań Historycznych Oddziału  IPN w Krakowie, połączony ze zwiedzaniem wystawy.  Wernisaż  obejmował fotografie  z uroczystości milenijnych z 1967 r., w ramach obchodów „Milenium Chrztu Polski w Sosnowcu 20 i 21 maja 1967 r.” Ekspozycja została przygotowana w 50. rocznicę tych wydarzeń przez pracowników OBEN  IPN w Katowicach i OBBH  IPN w Krakowie. Na wystawie zaprezentowano po raz pierwszy fotografie z uroczystości milenijnych z 1967 r., które zostały odnalezione w grudniu 2015 r. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.  Spotkanie uświetnił Naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej p. Wojciech Skiba, a słowo wstępne wygłosił wicedyrektor  CKZiU  p. Zbigniew Zalas. Organizatorem  obchodów Milenium na terenie szkoły była polonistka, p. Bożena Fulas.

Patronat medialny: