Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akcja Honorowego Krwiodawstwa

W poniedziałek  4 grudnia 2017r w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Jak co roku gościliśmy u nas zespół medyczny  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Nasi pełnoletni uczniowie z chęcią ofiarowali swoją krew, a trzecioklasiści wzięli udział w prelekcji uświadamiającej podczas, której dowiedzieli się ,że :

„ Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. ”

Drodzy Krwiodawcy, jesteśmy Wam wdzięczni za Wasze poświęcenie oraz wkład w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Krwiodawstwo to dla Was satysfakcja, a dla potrzebujących Waszej krwi - szansa i bezcenny dar życia.

Dziękujemy za udział w akcji, okazaną pomoc i zapraszamy uczniów za rok.