Akcja "TAK, Pomagam"

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Akcja "TAK, Pomagam"
W dniach od 12 do 13 grudnia kilku uczniów z kl.1L, 2LA i 3LA wzięło udział w zbiórce żywności, w markecie Biedronka.
Do zadań świeżo upieczonych wolontariuszy, należało przede wszystkim zachęcanie klientów sklepu, do włączenia się w Akcję, m.in.poprzez wręczanie odpowiednich ulotek, krótką konwersację i pakowanie zgromadzonych darów do kartonów. Pozyskane produkty, od licznych darczyńców, będą rozprowadzone wśród mieszkańców Sosnowca, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Tym sposobem nasza Szkoła nawiązała współpracę z sosnowieckim oddziałem Caritas. Natomiast  nabyta przez wolontariuszy umiejętność pracy w grupie, przyda się przy organizowaniu następnych akcji i w codziennym życiu.
Już teraz Organizatorzy Akcji dziękują w imieniu obdarowanych za wkład i czas, który wolontariusze poświęcili w trakcie zbiórki.