CIEKAWA LEKCJA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> CIEKAWA LEKCJA
10 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w wykładach prowadzonych przez psychologa i trenera mgr Sylwię Duch z Wyższej Szkoły Ochroną Pracy w Katowicach. Pierwszy temat wykładu, w którym wzięły  udział kl. 1AG i 2L to "W czym jestem dobry? Moje predyspozycje zawodowe". Uczestnikiem drugiego "Depresja, uzależnienie...Co robić? Jak się zachować?" były kl.1L i 3L.  Trzeciego wykładu "Czy stres można polubić? Jak radzimy sobie z trudnymi sytuacjami w szkole i w domu" wysłuchały kl.1EG i kl.2 AL.  Wszystkie tematy były interesujące i wychsłuchane z dużą uwagą. Uczniowie poznali mechanizmy psychologiczne, towarzyszące negatywnym zjawiskom społecznym,  takim jak depresja czy uzależnienia wśród młodzieży oraz podstawowe mechanizmy wyzwalające stres i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.