DZIEŃ CHEMIKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DZIEŃ CHEMIKA

Dnia 2 czerwca 2017 r. w Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska odbył się Dzień Chemika. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektorzy szkół naszego Centrum, dr inż. Rafał Rajczyk z Politechniki Częstochowskiej, uczniowie Gimnazjum n 5 z Będzina wraz z opiekunami, a także młodzież naszej szkoły kształcąca się w zawodzie technik analityk. Zebranych powitał Pan Dyrektor Zbigniew Zalas.  Uroczystość przygotował dr Jerzy Łebek, który wystąpił z wykładem pt. „Szczęście sprzyja przygotowanym”, w którym mówił m. in. o konieczności uczenia się i umiejętności wykorzystywania swoich szans. Następnie dr inż. Rafał Rajczyk zaprezentował wykład pt. „Chemia w energetyce”. W ramach imprezy miała również miejsce sesja plakatowa, podczas której swoje prace przedstawili uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjaliści, m. in. Julia Malinowska i Klaudia Mazela, które wykonały plakat o tematyce „Twardsze od metalu, nie ma kształtu, lżejsze od powietrza”. Na zakończenie odbył się pokaz sprzętu laboratoryjnego.