EKO PATROL W CKZIU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> EKO PATROL W CKZIU

5.02.19 uczniowie klas I i III Technikum nr 6 mieli możliwość uczestniczenia w EKO Patrolu Głównego Instytutu Górnictwa. W czasie prezentacji młodzież poznała zasady pracy mobilnego laboratorium monitorującego zanieczyszczenie powietrza, a także dowiedziała się, jak walczyć ze smogiem. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała samochód elektryczny i pokaz drona, które Eko-Patrol wykorzystuje do pomiaru stanu powietrza i niskiej emisji w otoczeniu. Mamy nadzieję, że w ten sposób uwrażliwimy młodych ludzi na ten istotny problem- przekazał wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas. Całość transmitowało Polskie Radio Katowice. Eko Patrol został zaproszony do szkół CKZiU, dzięki inicjatywie p. Bożeny Fulas.