GALA DZIENNIKARSKA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> GALA DZIENNIKARSKA
5 grudnia 2014 roku w Państwowej  Szkole  Muzycznej odbyła się Gala Dziennikarska, przygotowana przez uczniów i nauczycieli Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska oraz  Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wyższa Szkoła Humanitas i Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych, również sponsorzy nagród. Powitania gości i otwarcia Gali dokonali: dyrektor CKZiU przy ul. Kilińskiego 25,  mgr inż. Jacek Górski  oraz dyrektor Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu mgr Iwona Kasińska, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili znaczenie wspólnego przedsięwzięcia obu szkół. Dziennikarze lokalnych mediów: Dziennika Zachodniego, Twojego Zagłębia, Wiadomości Zagłębia i Kanału 99 odebrali wyróżnienia z rąk prof. dr. hab. Michała Kaczmarczyka, rektora Wyższej Szkoły Humanitas za aktywną pracę na rzecz promocji Sosnowca. Gala była także okazją do rozstrzygnięcia konkursu literacko-plastycznego „Kocham Cię Sosnowcze!” Nagrody laureatom ze szkół gimnazjalnych i podstawowych wręczyła dr Magdalena Boczkowska, zastępca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSH. Uczniowie szkół, będących organizatorami Gali Dziennikarskiej, zaprezentowali  działalność związaną z mediami, a na scenie pokazali swoje talenty artystyczne. Odczytano także list gratulacyjny od dr. Krystiana Dudka, dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSH, który nie mógł osobiście przybyć na Galę. Dzięki Konradowi Bilskiemu, pracownikowi Działu Promocji WSH, młodzież mogła poznać kilka anegdot z dziennikarskiego życia. Punktem kulminacyjnym uroczystości było obejrzenie wystawy o Sosnowcu oraz prezentacji na temat istnienia CKZiU w lokalnej prasie. Natomiast zwieńczeniem całości było wspólne pokrojenie tortu przez dyrektorów placówek organizujących Galę.