Kierunki w malarstwie francuskim XIX wieku

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Kierunki w malarstwie francuskim XIX wieku

W ramach zawartej umowy z Uniwersytetem Śląskim w murach naszej szkoły odbyły się interesujące zajęcia dla uczniów klas II i III. Dr hab. Andrzej Rabsztyn  z  Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki przeprowadził warsztaty dotyczące  analizy najciekawszych dzieł sztuki w malarstwie francuskim XIX wieku . Wykładowca zaprezentował dzieła sztuki XIX wieku w całym jego bogactwie i różnorodności, od realizmu po impresjonizm; od malarstwa historycznego do portretu, pejzażu i tematyki rodzajowej. Pokazał wyjątkowy charakter sztuki francuskiej oraz jej wpływ na całą ówczesną Europę, kulturotwórczą rolę Francji i zasięg jej oddziaływania na sztuki plastyczne - przekazała organizatorka zajęć p. Bożena Fulas.