#KOMÓRKOMANIA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> #KOMÓRKOMANIA

#KOMÓRKOMANIA – to moda na ratowanie czyjegoś życia za pomocą komórek, które  nosimy w naszym ciele.

5 grudnia w CKZiU razem z Fundacją DKMS zorganizowaliśmy Akcję rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych  komórek macierzystych.

Naszą wspólną misją jest pomoc w znalezieniu Dawcy dla każdego Pacjenta cierpiącego na nowotwór krwi i potrzebującego przeszczepienia szpiku.

27 uczniów  z całego CKZiU zdecydowało się  na ten CUDOWNY GEST Podarowali  cząstkę siebie rejestrując się jako potencjalni dawcy szpiku.

Kochani dziękujemy Wam  -  jesteście wspaniali!

Wystarczyło 5 minut na wypełnienie formularza i pobranie wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka żeby pomóc. Dzięki naszym wolontariuszom cała akcja przebiegła bardzo sprawnie.
Kto nie mógł przyjść dzisiaj może się zarejestrować wchodząc na stronę https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Zachęcamy  wszystkich bo warto pomagać.

Dziękujemy również za pomoc nauczycielom z CKZiU i wolontariuszom!

Organizatorki : Agnieszka Gałużny i Justyna Nowak