Koszykarze Mistrzami Sosnowca!!!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Koszykarze Mistrzami Sosnowca!!!

Znakomicie spisali się reprezentanci naszej szkoły w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Chłopców. W piątek(16.12)  w VI LO im. Korczaka odbyły się decydujące mecze. W meczu półfinałowym naszym przeciwnikiem było Technikum nr 5. Po emocjonującym meczu , w którym przez 3 kwarty goniliśmy przeciwnika, który miał cały czas kilkupunktową przewagę udało nam się zniwelować stratę i ostatecznie wygrać całe spotkanie różnicą kilku punktów.

W wielkim finale naszym przeciwnikiem był zdecydowany faworyt całych rozgrywek, gospodarz turnieju i zarazem obrońca tytułu sprzed roku, drużyna VI LO. Ku zaskoczeniu wielu kibiców zgromadzonych na trybunach to my byliśmy drużyną nadającą ton wydarzeniom na boisku. Od samego początku udało nam się zbudować kilkunastopunktową przewagę , którą bezpiecznie utrzymywaliśmy. Co prawda pod koniec trzeciej kwarty gospodarze zniwelowali stratę do jednego punktu(21:20), ale to było wszystko na co stać było tego dnia gospodarzy. Kolejny ,,odjazd” naszej drużyny w decydującej kwarcie odebrał całkowicie ochotę do gry przeciwnikowi. Wygrywamy ostatecznie różnicą 12 punktów zdobywając historyczny tytuł Mistrza Sosnowca!!!

Skład mistrzowskiej drużyny Technikum nr 6: Olszyczka Krystian (1AL), Wiatr Mateusz(2P), Szczerba Igor(4LA), Ziaja Dominik(4LA), Zyra Dominik(4LA), Gajewski Adrian(4P), Piech Dawid(4P), Magdziarczyk Krzysztof(4P).