Logistycy na lotnisku Kraków-Balice im. Jana Pawła II

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Logistycy na lotnisku Kraków-Balice im. Jana Pawła II

Wycieczka odbyła się 18 grudnia 2018 roku w Centrum Edukacji Lotniczej. Uczniowie klas 3 AL, 4 LE, 4AL i  3L uczestniczyli w  wykładach o Historii Lotnictwa Polskiego na których została przedstawiona historia lotniska oraz zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne realizowane w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa).

Po zakończonych zajęciach uczniowie zostali przygotowani do gry terenowej. Podzielili się na 4 grupy, dostali kamizelki odblaskowe i mapy lotniska. Przy pomocy aplikacji uczestnicy musieli znaleźć odpowiednia miejsca na terenie lotniska. Po odnalezieniu miejsca na aplikacji pojawiało się pytanie. Dzięki udzieleniu poprawnej odpowiedzi grupa dostała wskazówkę do następnego miejsca. Po zakończonej zabawie wycieczka skierowała się na Krakowski Rynek gdzie uczniowie mieli okazje zobaczyć jarmark świąteczny.

Wiktoria Sito, Kasia Wiejacha