O bezpiecznym zachowaniu w sieci w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> O bezpiecznym zachowaniu w sieci w CKZiU
W ramach projektu „Cybernauci- bezpieczne zachowania w sieci” uczniowie CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu wzięli udział w przedsięwzięciu przygotowanym przez WSTI w Katowicach. Dr inż. Jarosław Karcewicz przedstawił młodzieży fascynujący świat grafiki i informatyki. Młodzi ludzie dowiedzieli się, czym jest proces kodowania i szyfrowania – przekazała organizatorka zajęć p. Bożena Fulas. Kodowanie proces, w którym transformujemy dane do innego formatu używając schematu dostępnego publicznie czyli może być łatwo odwrócony. Szyfrowanie proces, w którym transformujemy dane do innego formatu tak, aby tylko wyselekcjonowane jednostki mogły odwrócić proces. Uczniowie poznali metody i mechanizmy szyfrowania na nośnikach danych, co jest szczególnie istotne w dzisiejszym świecie techniki i nauki.