O fotoikonach w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> O fotoikonach w CKZiU

7.11.2016 r. w szkole  odbyły się warsztaty: Polskie fotoikony, czyli jak wykorzystać znajomość fotografii w wypowiedzi podczas egzaminu maturalnego?  Lekcje dla przyszłych maturzystów poprowadził dr Wojciech Śmieja, nauczyciel akademicki WSZOP w Katowicach. Celem zajęć było przybliżenie uczniom specyfiki wykładu akademickiego w możliwie atrakcyjnej formie. Wykładowca omówił najsłynniejsze zdjęcia polskiej historii i kultury (ok. 20 słynnych fotografii dobranych przez historyków sztuki z Domu Spotkań z Historią w Warszawie), przedstawił historyczny kontekst ich powstania, a także możliwości interpretacyjne, jakie dają one podczas wypowiedzi pisemnej i ustnej w ramach egzaminu maturalnego z języka polskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, którą w maju 2017 r. czeka egzamin maturalny.