Osiągnięcie w konkursie ogólnopolskim!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Osiągnięcie w konkursie ogólnopolskim!

Uczniowie klas Ile, I al., IIIp Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska wraz z koordynatorami szkolnymi: polonistką Bożeną Fulas i historykiem Tomaszem Laberem wzięli udział w Akademii Umiejętności organizowanej przez Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej w Łodzi. Młodzież musiała wykonać kilka zadań  uwzględniających historię, edukację regionalną i patriotyczną, wiedzę o społeczeństwie z elementami dyplomacji publicznej. W ramach zadań wykorzystywano  nowatorskie metody i formy pracy w zakresie nowoczesnej edukacji humanistycznej, technologie informacyjno-komunikacyjne oraz moduły doskonalenia kompetencji praktycznych. Nasi uczniowie jako jedyni przedstawiciele technikum w kraju dzielnie walczyli z uczniami najlepszych liceów w Polsce i w ostatecznym wyniku zajęli IV miejsce  w debacie oksfordzkiej- przekazał  wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas. W ramach premiowanych zadań należało opracować artykuł  o tematyce historyczno-społecznej: Śladami I i II wojny światowej w regionach oraz kreatywnie zaprojektować  scenariusz gry miejskiej. Szkoła zdobyła bon na zakup sprzętu elektronicznego w wysokości 1250 zł! Gratulujemy!