Podróżujemy z Iwaszkiewiczem do Włoch!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Podróżujemy z Iwaszkiewiczem do Włoch!

Co łączy Jarosława Iwaszkiewicza z Caravaggio? Jak twórczość poety XX-lecia międzywojennego wiąże się z mitem o Ikarze?  Co fascynowało skamandrytę we Włoszech? Tego mogli dowiedzieć się nasi maturzyści podczas  warsztatów prowadzonych przez mgr Adrianę Loiodice -doktorantkę w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich.  Fascynująca podróż w czasie do czasów starożytnych, wieku XV i XX , prowadzona znakomicie przez mówiącą biegle po polsku wykładowczynię, spotkała się z ogromnym aplauzem młodzieży – przekazała organizatorka warsztatów przygotowawczych do matury –polonistka Bożena Fulas. Uczniowie CKZiU mogą- dzięki współpracy z Uniwersytetem Śląskim – mogą poszerzać swoje horyzonty i w niekonwencjonalny sposób przygotować się do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.