Program profilaktyczny „Nie tylko alkohol rodzi przemoc”

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Program profilaktyczny „Nie tylko alkohol rodzi przemoc”

W październiku w klasach drugich pracownik Policji Komendy Miejskiej w Sosnowcu zrealizowała program profilaktyczny dotyczący przemocy i sposobów radzenia sobie z przemocą. Zajęcia obejmowały wykład, dyskusję z uczniami, film i prezentację. Treści programu zwracają uwagę na przemoc w szczególności wobec dzieci, pokazują, że nie tylko alkohol jest przyczyną agresywnych zachowań. Wskazują także na formy pomocy, jakie można uzyskać od pracowników Policji i MOPSu w trudnych sytuacjach. Uczniowie zostali zachęceni przez policjantkę do udziału w konkursie „Komórkomania” na nakręcenie krótkiego filmu o przemocy. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

Zespól profilaktyki