SKĄD SIĘ WZIĘŁA POPKULTURA?

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SKĄD SIĘ WZIĘŁA POPKULTURA?

W ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim w murach CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska  odbyły się warsztaty na temat kultury popularnej. Dr Mariola Sułkowska-Janowska   z Instytutu Filozofii przedstawiła różnice między sztuką wysoką a niską, opierając się na  przykładach dzieł wybitnych twórców  sztuki. Młodzież została zapoznana z nową optyką Martina Heideggera związaną m.in. ze stworzeniem teorii czekolady. Opis bowiem nie daje nam sensualnego doświadczenia produktu. Dadaiści natomiast zrównali sztukę z życiem, co pokazują dzieła Marcela Duchampa.
Uczniowie mogli się dowiedzieć, że postmoderniści to tzw. filozofowie imbiru, którzy przekazują  nowy sposób doświadczania świata, Andy Warhol stworzył metodę multiplikacji, a Tarantino do swoich filmów wprowadził estetyzację śmierci - przekazała  organizatorka zajęć nauczycielka j. polskiego i wiedzy o kulturze-p. Bożena Fulas.