Uniwersytet Śląski w progach CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uniwersytet Śląski w progach CKZiU

Jaki jest mężczyzna, który zdobywa kobietę? Tego dowiedzieli się uczniowie CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska podczas profesjonalnych zajęć z profesor Uniwersytetu Śląskiego panią Magdaleną Piekarą. Uczniowie dowiedzieli się, że  obecnie bardzo trudno jest zbudować trwały związek, ponieważ ludzie XXI w. często zadowalają się namiastkami uczuć i relacji. Wiele osób szuka jedy­nie przyjemności, rezygnując z odpowiedzialności i wymagań względem siebie. Na podstawie Lalki B.Prusa oraz tekstów współczesnych młodzież dowiedziała się, że także i dziś dominuje kult młodości, doskonałości fizycznej, który staje się miarą oceny wartości człowieka. Kobieta – ładna, ale pozbawiona talentu, mężczyzna – zdobywca, dla którego liczy się tylko piękne ciało wybranki. Dla mężczyzny spotkanie z wybranką, która go oczarowuje, staje się wyzwaniem, sprawdzeniem własnych możliwości i potwierdzeniem męskiego ego ­–podkreśla p. Bożena Fulas, organizatorka spotkań młodzieży z pracownikami uczelni.