WARSZTATY MATURALNE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> WARSZTATY MATURALNE
6 listopada 2014 r. w Technikum nr 6 Grafiki , Logistyki i Środowiska w CKZiU odbyły się warsztaty przygotowujące młodzież do Nowej Matury. Zajęcia prowadzone przez dr. Tomasza Bielaka z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy dla klas III dotyczyły sztuki prezentacji na maturze w 2016 r.  Najważniejszą zmianą na egzaminie ustnym z języka polskiego, która już będzie obowiązywać od tego roku szkolnego, jest odejście od prezentacji na rzecz wypowiedzi na wylosowane pytanie.  Wiele wątpliwości wśród przyszłych maturzystów wzbudziła forma tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej, dotycząca tekstów kultury. Wykładowca WSZOP starał się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące młodzież pytania, pokazując na przykładzie autoprezentacji, profesjonalne przygotowanie do matury z języka ojczystego.