Warsztaty MCK OHP i ARL

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Warsztaty MCK OHP i ARL

W dniu 05 kwietnia 2017 uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach na temat wyszukiwania form wsparcia dla młodych osób zamierzających założyć działalność gospodarczą. Podczas zajęć mogli się zapoznać z podstawowymi wymaganiami  dotyczącymi formalno – prawnych aspektów zakładania działalności gospodarczej, w tym przygotowania wniosków i biznes-planu. Dowiedzieli się także jak pokonać barierę finansową związaną z samodzielnym wkraczaniem na rynek pracy.

Zajęcia zostały przygotowane we współpracy z panią Dagmarą Kubiczek z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, a poprowadziła je pani Agnieszka Szopa z Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu. Uczestnicy warsztatów zapoznali się także z usługami świadczonymi przez ARL S.A, w tym szkolenia, doradztwo, fundusz pożyczkowy.

Beata Olczyk – doradca zawodowy