Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wizyta w Centrum Kultury i Informacji Amerykańskiej „American Corner” w Katowicach

W dniu 29 maja klasa 2 L z opiekunami Katarzyną Stachowicz i Urszulą Malczewską złożyły wizytę w American Corner na Uniwersytecie Śląskim. Celem wycieczki był wykład pracownika instytucji na temat „25 rzeczy, które trzeba wiedzieć o USA”. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawie przygotowaną prezentację multimedialną popartą komentarzem. Wiele ciekawostek o USA było zaskoczeniem dla oglądających. Po prezentacji uczniowie rozwiązali quiz na tabletach dotyczący wiadomości o Stanach Zjednoczonych. Quiz wypadł bardzo dobrze, co było wynikiem zaangażowania się uczniów w przedstawiony materiał. Po zajęciach klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcia. Przedstawicielka instytucji zaprosiła młodzież na spotkania z ciekawymi ludźmi kultury amerykańskiej oraz zachęciła do nauki języka obcego oraz wyjazdu na obozy do USA.