Wycieczka do Sosnowieckiego Parku Naukowo Technologicznego

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Sosnowieckiego Parku Naukowo Technologicznego

W dniu 26 listopada klasa 3 L pod opieką Urszuli Malczewskiej, Katarzyny Stachowicz i Agnieszki Kisielewskiej uczestniczyła w wycieczce do Parku Naukowo Technologicznego. Celem wycieczki były zajęcia warsztatowe na temat szkodliwości palenia papierosów i e papierosów. Warsztaty odbywały się w dwóch laboratoriach, w których uczniowie mogli wykonywać ćwiczenia chemiczne pod opieką pracowników naukowych Śląskiego Uniwersytety Medycznego. Ćwiczenia miały na celu uświadomienie, jaki skład chemiczny posiadają papierosy i jaki jest wpływ wdychanych toksyn na ludzki organizm. Podczas zajęć młodzież obejrzała prezentację na temat zatruć papierosami oraz skorzystała ze spirometrów w celu zbadania wydolności oddechowej. Warsztaty były przygotowane w tak ciekawy sposób, że wszyscy uczniowie wykazali duże zaangażowanie w zajęciach.