Wycieczka do Wrocławia

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Wycieczka do Wrocławia

W dniu 22 października 2014r. klasa IIIFC wraz z wychowawcą Jadwigą Kuną oraz opiekunem Anetą Gil wzięła udział w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka została dofinansowana przez Radę Rodziców przy CKZiU25 w ramach nagrody dla klasy o najwyższej średniej w roku szkolnym 2013/2014. Wycieczkę rozpoczęło oglądanie ogromnego obrazu jakim jest Panorama Racławicka. Uczniowie podziwiali kunszt malarski autorów Panoramy oraz szereg szczególnych zabiegów  technicznych,  które przenoszą widza w inną rzeczywistość, czasy Insurekcji Kościuszkowskiej.   Następnie klasa udała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obejrzeliśmy pawilon Panorama Natury. W realistyczny sposób przedstawiano w nim  rozwój życia na Ziemi od kambru do czwartorzędu. Wycieczkę zakończył krótki spacer po Wrocławiu.