XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

14.03.2017 odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Księga Daniela oraz Apokalipsa św. Jana stanowiły zakres merytoryczny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tematyka nawiązuje do roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce 2016/2017: Idźcie i głoście! Znajomość treści tych dwóch ksiąg pozwoli młodym ludziom wejść w bogaty świat symboliki biblijnej oraz apokaliptyki żydowskiej. Dzięki temu będą oni mogli lepiej i pełniej odpowiadać na pytania: Co znaczy dzisiaj być świadkiem? Jaka jest moja misja we współczesnym świecie? – wyjaśnia ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Do II etapu diecezjalnego zakwalifikowały się w tym roku aż trzy osoby. Gratulujemy!

Joanna Chudecka klasa 1AL
Bielska Laura klasa 1L
Kaczmarek Igor klasa 1P

Nazwisko i Imię

Punkty

Bodzioch Karolina

1AL

Gładki Norbert

Milde Magdalena

Łabus Konrad

3LG

Kaczmarek Michał

Gąsior Magdalena

1AL

Gardeło Karina

Burek Katarzyna

1L

Podziękowanie dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

Edmund Grobelny, Bożena Fulas