XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

25 kwietnia 2017 r. w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu  odbył się etap diecezjalny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.  Wszystkie szkoły średnie diecezji  sosnowieckiej reprezentowało tylko 27 uczniów, którym udało się zakwalifikować do drugiego etapu. Technikum nr 6 reprezentowało aż troje: Joanna Chudecka – klasa 1AL, Laura Bielska- klasa 1L oraz Igor Kaczmarek – klasa 1P. Zakres merytoryczny konkursu obejmował  Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana. W części pisemnej uczestnicy wypełniali test , a  najlepsza siódemka  przystąpiła do eliminacji ustnych. Zwycięscy pojadą na finał do Niepokalanowa. Nasi debiutujący „ bibliści” nie znaleźli się w czołówce, ale dzielnie reprezentowali naszą szkołę, zbierając doświadczenie. Otrzymali gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Edmund Grobelny