ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA !

Projekt nr 00102
Hurrra!!! Ja czytam!!!

Projekt edukacyjny

Wspólne czytanie książek –nie tylko lektur- gimnazjalistów z uczniami technikum  ma na celu nie tylko promocję szkoły, ale także zintegrowanie różnych grup społecznych.  Pozwala to  realizować zadania konieczne w sposób nieschematyczny, ciekawy i twórczy. Kolejnym etapem kampanii  jest powołanie do życia  w szkole  Klubu Edukacyjnego. Wszystkie spotkania promowane są w prasie regionalnej. Uczniowie wspólnie czytają stworzone przez siebie utwory, dokonują korekty i tworzą z efektów swych działań książkę. Tworzą za pomocą fotografii, grafiki efekty spotkań czytelniczych. Upowszechniają akcję na stronie internetowej szkoły, facebooku, na spotkaniach z mediami. Adresatem projektu jest młodzież gimnazjalna, technikum, szkoły specjalnej. Realizacja projektu będzie też wymagała współpracy z lokalnymi organami administracyjnymi i samorządowymi oraz z różnymi instytucjami działającymi w mieście. Projekt wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły oraz promuje aktywne metody uczenia się. Wprowadza korzystne zmiany w sposobie zarządzania szkołą, a także angażuje i integruje całą społeczność szkolną. Młodzież gimnazjalna biorąca udział w kampanii czytelniczej w CKZiU będzie miała możliwość zaznajomienia się z efektami wspólnej  pracy. Rozwija współpracę szkoły z mediami, lokalnymi instytucjami, w tym MBP. Zaangażowanie do współpracy przedstawicieli wyższych uczelni będzie sprzyjać wzrostowi zainteresowania nauka przez młodzież. Grant, który możemy otrzymać . chcemy przeznaczyć na zakup: kamery do nagrywania efektów czytelniczych, laptopa na potrzeby pracy grafików komputerowych, książek , nagród.

Głosować można każdego dnia.