O szkole

Strona główna >> Node >> O szkole

   Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w CKZiU to wyjątkowe miejsce na mapie sosnowieckich szkół, z długą i ciekawą historią, chętnie wybierane przez młodzież. Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną w skład, której wchodzą: sale przedmiotów ogólnokształcących, pracownie przedmiotów zawodowych, sala gimnastyczna, siłownia oraz basen.

   Głównym celem szkoły jest przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy oraz dostosowanie oferty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do oczekiwań pracodawców. Dlatego też szkoła pozyskuje do współpracy przedstawicieli firm i przedsiębiorstw, łącząc tym samym rynek pracy i edukacji.

   W zakresie praktyki zawodowej współpracujemy z takimi firmami jak: Leroy-Merlin, Castorama, Platforma, Ceva Logistics Poland Sp. z o. o. – w branży logistycznej, Saint Gobain, Slet Sp. z o.o. – w branży elektrycznej, Katowickie Wodociągi S.A., Jars Sp. z o.o.– w branży analitycznej, Drukarnia Archidiecezjalna, Drukarnia Polska Press– w branży poligraficznej.

   Od 2022 roku w szkole został otworzony nowy kierunek kształcenia. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli naukę w zawodzie technik energetyk. Została nawiązana współpraca z firmą Tauron, która objęła szkołę patronatem naukowym i stypendialnym.   

   Szkoła podpisała umowy współpracy z uczelniami: WSTI w Katowicach, WSB w Dąbrowie Górniczej, WSZOP w Katowicach, WSH Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytetem Śląskim, Górnośląską Szkołą Handlową w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości w Chorzowie. Dzięki temu młodzież uczestniczy w ciekawych warsztatach i wykładach zarówno w zakresie kształcenia ogólnego jak i zawodowego.

   Nasza młodzież od lat wyjeżdża na projekty i staże zagraniczne. Dzięki temu podwyższa kompetencje zawodowe, poznaje inną kulturę, nawiązuje nowe kontakty czy poznaje zasady funkcjonowania innych rynków pracy. 

   Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym zapewniamy solidne przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych.  O czym świadczą wyniki egzaminów.

 

Krótki film o naszej szkolemożesz obejrzeć na naszym kanale youtube:

https://youtu.be/PjqNZrH_LPs