O szkole

Strona główna >> Node >> O szkole

Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w CKZiU to wyjątkowe miejsce na mapie sosnowieckich szkół, chętnie wybierane przez młodzież. Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną w skład, której wchodzą: sale przedmiotów ogólnokształcących, pracownie przedmiotów zawodowych, sala gimnastyczna, siłownia oraz basen.
Głównym celem szkoły jest przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy oraz dostosowanie oferty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do oczekiwań pracodawców. Dlatego też szkoła pozyskuje do współpracy przedstawicieli firm i przedsiębiorstw, łącząc tym samym rynek pracy i edukacji.
W zakresie praktyki zawodowej współpracujemy z takimi firmami jak: Leroy-Merlin, Castorama, Platforma, Ceva Logistics Poland Sp. z o. o. – w branży logistycznej, Saint Gobain, Slet Sp. z o.o. – w branży elektrycznej, Katowickie Wodociągi S.A., Jars Sp. z o.o.– w branży ochrony środowiska, Drukarnia Archidiecezjalna, Drukarnia Polska Press– w branży poligraficznej. Szkoła podpisała umowy współpracy z uczelniami: WSTI w Katowicach, WSB w Dąbrowie Górniczej, WSZOP w Katowicach, WSH Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytetem Śląskim, Górnośląską Szkołą Handlową w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości w Chorzowie. Dzięki temu młodzież uczestniczy w ciekawych warsztatach i wykładach zarówno w zakresie kształcenia ogólnego jak i zawodowego.
Nasza młodzież od lat wyjeżdża na projekty i staże zagraniczne. Dzięki temu podwyższa kompetencje zawodowe, poznaje inną kulturę, nawiązuje nowe kontakty czy poznaje zasady funkcjonowania innych rynków pracy.
Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym zapewniamy solidne przygotowanie do egzaminów zawodowych i maturalnych. O czym świadczą wyniki egzaminów.

ZDAWALNOSĆ EGZAMINU MATURALNEGO W TECHNIKUM NR 6 - 2019 ROK

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU ZAWODOWEGO W TECHNIKUM NR 6 - 2019 ROK