13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!

GDY GAŚNIE PAMIĘC LUDZKA, DALEJ MÓWĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY! Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich CentrumKształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu realizuje kuratoryjny projekt pamięć`81. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli, a nad całością czuwa wicedyrektorCKZiU p. Zbigniew Zalas. Jego głównym celem jest przygotowanie młodzieży doświadomego przeżywania 40.rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Świadkiemtych wydarzeń był kombatant II wojny światowej mjr w st. spoczynku p. Zygmunt Ociepka,który opowiadał , jak wyglądała rzeczywistość tamtych czasów. Wstęp online wygłosiłRektor dr hab. Michał Kaczmarczyk prof.WSH Humanitas Lekcję parlamentaryzmuprzeprowadził Poseł na Sejm Rzeczypospolitej p. Mateusz Bochenek, który wspólnie zdyrektorem Biura Poselskiego panią Joanną Sześciak zwiedzili mobilną wystawę IPN orazkącik patriotyczny przygotowany przez koordynatora projektu p. Bożenę Fulas i klasę IIgb.Muzyczny przerywnik czasów stanu wojennego zapewniła uczennica Agata Czapla.