Agresja – jak sobie poradzić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ?

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Agresja – jak sobie poradzić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ?

Uczniowie kl. I cp mieli możliwość uczestniczenia 5.02.2020 r. w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa. Zajęcia prowadzone przez wykładowcę WSZOP dr. Bartosza Głowackiego miały na celu uczulić młodych ludzi  na różnego rodzaje zagrożenia –przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas.  Z agresją każdy z nas spotkał się zapewne już wielokrotnie. Mogło się zdarzyć, że sami byliśmy jej ofiarą. Nalezałoby więc zadać sobie pytania: Czy mogłem w jakiś sposób uniknąć agresji? Czy moje zachowanie było właściwe? Czy mogłem zrobić coś więcej lub inaczej? Innym, ale równie ważnym zagadnieniem jest co zrobić gdy jesteśmy świadkami agresji i chcemy pomóc innej osobie bez narażania siebie na atak. Te właśnie problemy zostały omówione  przez wykładowcę, który oprócz identyfikacji zagrożeń wyjaśnił najważniejsze ich aspekty oraz wskazał na konkretne rozwiązania.