Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń
W dniu 20 maja w ramach kontynuacji programu „Bezpieczna szkoła- bezpieczny uczeń” odbyło się spotkanie wszystkich uczniów naszej szkoły z przedstawicielami PKP w Sosnowcu. Klasy z opiekunami Urszulą Malczewską, Anną Biesiadą oraz nauczycielami przedmiotów zostali przeszkoleni w temacie „Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i drogowych”.
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w dwóch wymiennych grupach. Obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą właściwego ruchu pieszych i pojazdów na przejazdach kolejowych oraz dane statystyczne dotyczące wypadków kolejowych. Pracownicy PKP udostępnili uczniom specjalny bus z wyposażeniem w kamery, które rejestrują ruch pieszych na przejazdach legalnych i w miejscach nielegalnych, a także pokazują symulacje niewłaściwych zachowań ludzi na peronach i przejazdach kolejowych. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz, wchodząc pojedynczo do busa. PKP w Sosnowcu posiada jeden z dziewięciu busów ze specjalistycznym wyposażeniem w skali naszego kraju, który służy do wykrywania ruchu pieszych na nielegalnych przejściach. Celem tych nietypowych, ale ciekawych zajęć było lepsze uświadomienie młodzieży zagrożeń na kolei wynikających z niewłaściwych postaw ludzi. Przedstawiciele PKP przeprowadzili zajęcia edukacyjne w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd-zatrzymaj się i żyj!”.