BohaterON – włącz historię!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> BohaterON – włącz historię!

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 6 Grafiki , Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich bierze udział w ogólnopolskiej kampanii , mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Wszystkim działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.Za pośrednictwem kampanii uczniowie klas I i II promują patriotyczne postawy i tożsamość narodową, a także tworzą wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach, przygotowując na zajęciach kartki dla powstańców. Cieszę się, że w roku nadania imienia szkole, włączyliśmy do świadomości wydarzenia realizowane w celu promocji historii naszego narodu- podkreślił wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas.Nasi uczniowie dowiadują się, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie – przekazała koordynatorka działań w szkole p. Bożena Fulas.