DON KICHOT w CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DON KICHOT w CKZiU

W środę 30.10.19 uczniowie klas I i II  CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska wzięli udział w spektaklu zorganizowanym przez TVP i transmitowanym na żywo :„ Don Kichot”. Przygody błędnego rycerza obejrzało ok.100 osób., a relację z tego  wydarzenia w naszej szkole przedstawiła w Aktualnościach o 14.30 30.10.2019 r. TVP Katowice- przekazała organizatorka przedsięwzięcia polonistka Bożena Fulas. Istotą spektaklu było pokazanie, że człowiek powinien mieć w sobie  idealizm  Don Kichota w połączeniu z rozwagą Sancha, lecz bez  naiwności pierwszego i bez  instynktów egoistycznych drugiego. Wykreowane w ten sposób postaci zostały pokazane jako dwie połowy tej samej osoby, które osobno skazane są na porażkę, ale wspólnie mogą dokonać wielkich czynów. Cieszę się, ze nasza młodzież może wziąć udział w eksperymencie teatralnym iTeatru, który zdobył tak wiele nagród-dodał wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas.