Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Szczególnie ciepło witam uczniów klas pierwszych. Cieszę się, że wybraliście naszą szkołę. Korzystając z okazji z dumą informuję, że od 1 września 2020 roku decyzją Rady Miasta, Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska nosi imię Legionów Polskich.

Czas przed wakacjami był trudny dla nas wszystkich. Ogromnym wyzwaniem okazały się nowe metody nauczania, nowe technologie a przede wszystkim brak bezpośredniego kontaktu ze szkołą. 1 września spotkamy się już nie na odległość, ale w zupełnie innych warunkach. W tym miejscu pragnę zwrócić się z ogromną prośbą do wszystkich rodziców i opiekunów. Szanowni Państwo, na ile to możliwe, zwracajcie uwagę swoim dzieciom by traktowały wszelkie obostrzenia szkolne, szczególnie te związane z pandemią, z nale­żytą powagą. Bezpieczeństwo dzieci i pracowników jest najważniejsze. Wysiłki podejmowane przez grono pedagogiczne będą służyć jednemu celowi – stworzeniu naszym uczniom dogodnych warunków nauki.

Jednocześnie chciałbym życzyć nauczycielom wytrwałości, siły i satysfakcji z pracy. Proszę, żeby Wasza wiedza, doświadczenie i dobre serca były oparciem dla całej społeczności szkolnej.

Kochani uczniowie, niech nie zabraknie wam motywacji do nauki, kreatywności i dobrego humoru. 1 września spotykacie się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami, którzy poinformują Was jak będzie funkcjonować szkoła w czasie pandemii.

Rok szkolny 2020/ 2021 uważam za otwarty

Zbigniew Zalas