DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - XVII KONKURS RECYTATORSKO-WOKALNY

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - XVII KONKURS RECYTATORSKO-WOKALNY

Po raz siedemnasty uczniowie szkół gimnazjalnych wzięli udział w konkursie recytacji i poezji śpiewanej organizowanym przez  polonistki: p. Aleksandrę Karwat, Bożenę Fulas, Reginę Kaczyńską. CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska w Sosnowcu. W tym roku  młodzież aktywnie włączyła się   w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestnicy zmagań przedstawiali wiersz lub piosenkę tematycznie związaną z Rokiem Niepodległości. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. W jego imieniu nagrody wyróżnionym wręczył p. Mateusz Bochenek, pełnomocnik prezydenta ds. dialogu i komunikacji społecznej. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie działań sosnowieckich szkół w kształtowaniu tożsamości narodowej młodych ludzi. Wicedyrektor CKZiU  p. Zbigniew Zalas i kierownik p. Małgorzata Regulewska gratulowali młodzieży wrażliwości i dojrzałej interpretacji wykonywanych utworów.

W kategorii: recytacja nagrody zdobyli:

I miejsce –Karolina Obierzyńska – Gimnazjum nr 15

II miejsce – Kamila Kusy – SP nr 46

III miejsce- Maria Walicka –Gimnazjum nr 16

W kategorii: poezja śpiewana nagrody zdobyli:

I miejsce – Katarzyna Posikata  - Gimnazjum nr 16

II miejsce – Julia Mikucka- Gimnazjum nr 16