Dyktando Niepodległościowe w Technikum nr 6!

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dyktando Niepodległościowe w Technikum nr 6!

„Po polsku o historii” , czyli kolejna edycja Dyktanda Niepodległościowego to wyjątkowy projekt edukacyjny, który po raz drugi  zorganizowały polonistki-Bożena Fulas i Aleksandra Karwat. W tekstach do napisania pojawiły się w tym roku postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym-przekazał uczestnikom konkursu wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas. Ciepłe słowa do uczniów przystępujących do tego wyjątkowego sprawdzianu przekazał również radny Sosnowca Bartosz Górski,  który zwrócił uwagę na emocje towarzyszące wszystkim zaangażowanym w święto historii i języka ojczystego. Pogratulował również nauczycielom i uczniom tak ciekawej, żywej lekcji patriotyzmu.