Dzień Godności w CKZiU Technikum nr 6

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Dzień Godności w CKZiU Technikum nr 6

Inauguracja obchodów Międzynarodowego Dnia Godności przypadła w tym roku16 października. W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska polonistka Bożena Fulas rozmawiała z uczniami na temat poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka. Inicjator projektu - Global Dignity to międzynarodowa organizacja non profit stworzona, by propagować ideę poczucia własnej i cudzej wartości.  Inicjatywa objęta jest honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Obywatelskich - dr hab. Adama Bodnara. Format lekcji, opracowany przez współpracujących z Global Dignity Poland, pozwala w prosty i angażujący sposób przybliżyć młodym ludziom istotę poszanowania godności. Cieszę się, że nasza szkoła wsparła idee, które są tak bardzo potrzebne, szczególnie w dzisiejszych czasach –przekazał uczestniczący również w zajęciach wicedyrektor CKZiU p. Zbigniew Zalas.