DZIEŃ MORZA

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> DZIEŃ MORZA

Kiedyż zapragniecie szerokiego oddechu morza i jego widnokręgów bezkresnych, ponad którymi waży się Tajemnica! 24 września 2020 roku obchodzony jest  Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie. Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Morza był hasło: „ Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety". Klasa II ag wzięła udział w jednym z punktów programu zbieżnym z kierunkiem nauczania. Jak przekazała polonistka Bożena Fulas, uczniowie zainteresowali się tematem: Przeładunki, kontenery, statki, żurawie – czyli jak działa port? , który poprowadził   Dyrektor Handlowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk -Adam Kłos. Cieszę się, że szkoła skorzystała z zaproszenia Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i szerzej mogła zgłębić  temat gospodarki morskiej oraz  działalności polskich portów morskich- dodał  wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas.