GODZINA WYCHOWAWCZA W MULTIKINIE

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> GODZINA WYCHOWAWCZA W MULTIKINIE

W dniu 27 lutego duża grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w seansie filmowym pt.: "Mój piękny syn" oraz spotkaniu z psychologiem – Panią Barbarą  Szczyrbą – Maroń z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach. Młodzież wraz z opiekunami obejrzała film  opowiadający historię rodziny, zmagającej  się z uzależnieniem dorastającego chłopaka.  Opowieść o nastolatku poszukującym swojej drogi, bliskich relacjach, bezwarunkowej miłości i rozczarowaniach poruszyła emocje młodych widzów. Natomiast prelekcja po seansie filmowym przeprowadzona w ramach profilaktyki uzależnień poszerzyła wiedzę uczniów na temat mechanizmów działających w procesie uzależniania się, głównie iluzji, złudzeń i zaprzeczania. Prowadząca odniosła się także do przyczyn sięgania po środki psychoaktywne oraz mitów panujących wśród młodzieży. Jednym słowem było to niełatwe, ale  wartościowe spotkanie z trudnym tematem, jakim jest narkomania.