Informatyka w matematyce

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Informatyka w matematyce

26.02.2019  w CKZiU Technikum nr 6 odbyły się warsztaty dla klasy I le: Informatyka w matematyce  prowadzone przez dr inż. Annę Manowską z Politechniki Śląskiej. Zajęcia te były zaprojektowane w taki sposób, aby rozbudzić ciekawość poznawczą w zakresie nauk ścisłych, w tym matematyki i informatyki - przekazała organizatorka zajęć p. Bożena Fulas.
Podczas warsztatów uczeń był stymulowany do rozwiązania problemów, co umożliwiło im rozwijanie umiejętności kreatywnego i twórczego myślenia.
W wyniku realizacji modułu uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami pracy umysłowej i pracy nad twórczym rozwiązywaniem problemów.
Podczas zajęć obowiązywały ciekawe formy pracy, swobodna atmosfera, współdziałanie i tematyka zajęć wykraczająca poza obowiązujący program nauczania, uwzględniająca zainteresowania uczniów. Wszystkie te czynniki sprzyjały wzmożonej aktywności uczniów i rozbudzały ich pasję poznawczą.