IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Uczniowie Technikum nr 6 podczas panującej w kraju epidemii wzięli udział w Narodowym Czytaniu Pisma Świętego oraz XII Ogólnopolskim Tygodniu Biblijnym trwającym  od 26.04 do 2.05. 2020r. Hasło tegorocznej edycji - „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. Nawiązywało ono do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata.

Patronem akcji jest stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Lublinie. Moderator Dzieła Biblijnego ks.prof. Mirosław S. Wróbel zachęcił nas wszystkich do wspólnego czytania. Wskazał, że Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia.

Jest to niezwykle ważne również w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu. Niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia.

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się do czynnego udziału  w promowaniu tej ogólnopolskiej akcji.

Katecheta Edmund Grobelny