Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Matura w CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska im. Legionów Polskich w Sosnowcu

Rozpoczęły się egzaminy maturalne w Polsce. To już drugi z roczników uczniów, którzy muszą zdawać maturę w trakcie pandemii koronawirusa. W tym roku odbyło się to jednak bez problemów z przesuwaniem terminów i stresem z tym związanym. Egzaminy rozpoczęły się po majówce, na której tegoroczni maturzyści mieli ostatnie chwili zarówno na odpoczynek, jak i na przypomnienie sobie materiału przed egzaminem.

Jak zawsze matura rozpoczęła się od egzaminu z języka polskiego. W środę 5 maja, uczniowie napiszą matematykę, a w czwartek, 6 maja, język obcy (najczęściej jest to język angielski). W kolejnych dniach wyznaczono terminy na przedmioty dodatkowe.