Poranek poetycki w Domu Pomocy Społecznej

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Poranek poetycki w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 4 czerwca w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu odbył się poranek poetycki. Program artystyczny przygotowała z uczniami nauczycielka języka polskiego Aleksandra Karwat, uroczystość została zorganizowana przez pedagoga szkolnego Urszulę Malczewską z pracownikami placówki. W tym roku uczniowie klasy 2 AG i 3 AL przygotowali wiersze o tematyce miłosnej. Recytacja wierszy była przeplatana występem muzycznym ucznia, który grał klasyczne utwory na akordeonie. Koncert był wyjątkowy. Mieszkańcy byli bardzo wsłuchani w artystyczne przedstawienie, które bardzo się podobało. Jedna z mieszkanek placówki, nauczycielka języka polskiego opisała atmosferę występu, jako spotkanie we „francuskiej kawiarence”. Na końcu uczniowie zebrali duże brawa, a pani dyrektor placówki podziękowała serdecznie młodzieży za tak spektakularny występ, podkreślając talent literacko-muzyczny uczniów.