Poranek Poetycki w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Poranek Poetycki w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

W dniu 20 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie uczniów klasy 2 AL i 2 P z mieszkańcami placówki. Uczniowi przygotowali poranek poetycki dla seniorów, opieki artystycznej udzieliła pani Aleksandra Karwat nauczycielka języka polskiego. Opiekę podczas spotkania sprawowała Urszula Malczewska, pedagog szkolny. Oliwia Wrona, Wiktoria Kamowska, Tomasz Miszczyk recytowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Władysława Broniewskiego oraz Bolesława Leśmiana. Wtórowały im gra na gitarze Kamili Hydel oraz wokal w wykonaniu Kariny Gardeło. Wspaniały występ uczniów przeniósł wszystkich odbiorców w zadumę nad historią Polski. Zaangażowanie seniorów było tak duże, że uczennica powtórzyła repertuar muzyczny. Na końcu spotkania pani dyrektor placówki oraz seniorzy gorąco podziękowali za ciekawy występ młodzieży. Jak dobrze, że są takie chwile, które łączą pokolenia.

Klub Ludzi Nieobojętnych