SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRASOWYM W CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRASOWYM W CKZiU

Rafał Łysy – jeden z najlepszych  rzeczników prasowych naszego regionu był honorowym gościem  Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska. Rzecznik Urzędu Miasta  spotkał się – w ramach edukacji medialnej – z uczniami klasy I.  Celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy dziennikarza a zarazem rzecznika. Pan Rafał Łysy opowiadał m. in. o zasadach dobrej współpracy rzecznika z dziennikarzami, roli zaufania w budowaniu dobrych relacji rzecznika z  przedstawicielami mediów, coraz silniejszej pozycji internetowych portali informacyjnych na rynku mass mediów  oraz konieczności posługiwania się w przekazach medialnych komunikatywnym językiem. Młodzież pytała m in. o planowane w naszym mieście inwestycje, a także o możliwości rozwoju dla osób, stojących na progu dojrzałości– przekazała organizatorka spotkania p. Bożena Fulas. Wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas zaznaczył, że p. Rafał Łysy jako absolwent Technikum nr 6 ( dawny Zespół Szkół Technicznych) z nostalgią wspominał szkolne lata, kolegów z ławki oraz nauczycieli, którzy pracują nadal w szkole.