_#SzkołaPamięta

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> _#SzkołaPamięta

Młodzież klasy IV p  wspólnie z wychowawcą p. Bożeną Fulas aktywnie włączyła się w akcję MEN Szkoła Pamięta. Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby ,zapalamy znicze, ozdabiamy pomniki kwiatami. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii narodowej  oraz lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku młodych ludzi dla  życia i dokonań bohaterów- przekazał wicedyrektor CKZiU Zbigniew Zalas. Uczniowie zaangażowani w projekt wyruszyli w poszukiwaniu pomników godnych uczczenia biało-czerwoną wstęgą oraz kwiatami. Ponadto  wykonali również własnoręcznie wiele kotylionów w polskich barwach, które były dobrym uzupełnieniem innych dekoracji. Wszystkie ozdoby wykonali graficy komputerowi, łącząc w ten sposób lekcje historii z przedmiotami z zawodowymi.