„Tornister dla Ukrainy” 15.09-30.09

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> „Tornister dla Ukrainy” 15.09-30.09

Ani nauczyciele, ani uczniowie polskich szkół nie wyobrażają sobie, że ktoś mógłby nie posiadać plecaka, czy długopisu. Jednak inaczej wygląda sytuacja tuż za naszą wschodnią granicą. Dzieci, które mieszkają na Ukrainie często nie stać na przybory szkolne, czy tornister. Niejednokrotnie są to potomkowie Polaków, którzy mieszkali tam jeszcze przed wojną. Uczniowie Technikum nr 6 w Sosnowcu im. Legionów Polskich wzięli udział w akcji zbierania przyborów szkolnych organizowanym wspólnie  przez Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Dyrektora Delegatury w Sosnowcu Kuratorium Oświaty w Katowicach pod  honorowym patronatem ks. Bp. Grzegorza Kaszaka - Biskupa Diecezji Sosnowieckiej. Serdeczne podziękowanie dla wychowawców i uczniów biorących udział w zbiórce.Opiekunowie Klubu Ludzi NieobojętnychEdmund Grobelny, Urszula Malczewska.