Uczniowie Technikum nr 6 na SMDS

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uczniowie Technikum nr 6 na SMDS

W dniu 25 września 70 uczniów Technikum nr. 6 udało się wraz z opiekunami na projekcję filmu pt. Niebo istnieje naprawdę, do sosnowieckiego kina Helios. Seans był możliwy dzięki współpracy naszej szkoły z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej oraz czynnym udziale w Spotkaniach Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Wbrew pozorom "Niebo istnieje... naprawdę" nie jest ani kolejną miałką opowieścią z cyklu "Prawdziwe Historie", ani bezrefleksyjną pochwałą religii chrześcijańskiej. Film Randalla Wallace'a to ładna i całkiem niegłupia przypowieść na temat sedna ludzkiej wiary, która paradoksalnie trafi przede wszystkim do ludzi wątpiących i niepewnych, bowiem po tych, którzy okopali się mocno po obu stronach wyznaniowej barykady – religijnych krzyżowcach oraz zagorzałych ateistach – film ten raczej spłynie emocjonalnie. Wychodząc z kina widać było na twarzach naszych uczniów z jednej strony refleksję nad przemijalnością i śmiercią, a z drugiej radość odkrywania, czym tak naprawdę jest "niebo".