Uniwersytet Śląski w progach CKZiU

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uniwersytet Śląski w progach CKZiU

We wtorek 5.11.2019 r. uczniowie klasy I BP mieli możliwość wziąć udział  w dyskusji filozoficznej na temat sensu życia. Prelegentem i głównym prowadzącym warsztaty na temat sensu życia był dr hab. Tomasz Czakon z Instytutu Filozofii w Katowicach. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, odpowiadając często na trudne, egzystencjalne pytania – przekazała organizatorka spotkania  p. Bożena Fulas. Główna tematyka spotkania skupiona była wokół treści związanych z sensem życia i świata, sposobami rozumienia zgodności ludzkiego życia z ogólną strukturą świata.  Okazuje się, że dla młodych ludzi najważniejsze jest, by świat nie był chaotyczny, podobnie jak nasze życie, a wtedy może uda nam się osiągnąć szczęście.