Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Strona główna >> Z Zycia Szkoly >> Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r.  uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. W okolicznościowej akademii uczestniczyli: dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice, seniorzy, Przewodniczący Rady Miasta, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, wiceprzewodniczący Komisji Oświaty p. Damian Żurawski  oraz uczniowie. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Przerwany Marsz…”, polegającej na wspólnej inauguracji nowego roku szkolnego. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Seniorzy, którym wojna przerwała edukację we wrześniu 1939, wraz z dziećmi i młodzieżą, inaugurując nowy rok szkolny 2019/ 2020 symbolicznie dokończą przerwaną przed laty naukę. Przekroczenie progu szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Oficjalnego otwarcia  tego szczególnego roku szkolnego dokonał wicedyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pan Zbigniew Zalas, który -wprowadzając zebranych w nowy rok szkolny -zachęcał do aktywnego angażowania się w przedsięwzięcia szkolne, przedstawił nowych nauczycieli, a na zakończenie złożył wszystkim życzenia owocnej pracy. Przewodniczący Rady Miasta p. Mateusz Bochenek podkreślił w swoim wystąpieniu rolę Technikum nr 6 w kształtowaniu postaw patriotycznych. W krótkim programie artystycznym nie zabrakło elementów nawiązujących 80. rocznicy wybuchu  II wojny światowej, o których wspomniała w swojej prelekcji pani Andżelika Blinda z IPN-u w Katowicach oraz przedstawiciel kombatantów- major stanie spoczynku p. Zygmunt Ociepka. Słowa wierszy poetów pokolenia wojennego zobrazowały okrucieństwo lat 1939-1945. Po zakończeniu akademii młodzież klas starszych wraz  z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych, a pierwszoklasiści przydzieleni zostali do poszczególnych oddziałów.  Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom placówki, uczniom i ich rodzicom życzymy udanego  roku szkolnego! Akademię transmitowała TVP Katowice.